Říjen 2015

ZAS NĚKOLIK DŮVODŮ PROČ

30. října 2015 v 15:43 | LUNA |  Luna píše o ..


Znovuzrozená s uklidňujícím pocitem. Jo takový období teď právě prožívám, no není to bezva? Náhodou mě tak napadlo, když už jsem přestala pacovat pro ten zasraně hnusnej Mc Donald's, místo který mě vždycky donutilo si po šichtě říkat, že budu vegetarián tak jsem zas tam kde jsem vyrůstala. A to na Blogu a s větší sílou a odvahou zase otvírat hubu, ale tentokrát s novou adresou a jménem.

Nedávno jsem si říkala, že když už mám těch 18 na krku, proč neskákat z jedný práce do druhý a hledat to co by mě fakt bavilo a uživilo. Pracovala jsem v KFC, kde to měla pod palcem ruská mafie, když jste přišli domů vypadali jste jako by vás zovna vytáhli z friťáku. Jediný plus co tam bylo ... ehm, nic. Stres tě neobejde a neřekne, né ty seš mladá ty mě nepotřebuješ, právě naopak, sere tě při každým kroku.
Samozřejmně jsem proti výrobkům do nedávna v Mc Donaldu nic neměla, jedla jsem ho strašně ráda tak i v KFC, ale bohužel systém toho co se tu děje mě jídlo dost znechutilo. Proč?

DO TEĎ NEVÍM JAK JSOU NA TOM JEJICH CHOVY ZVÍŘAT - Vlastně určitou dobu jsem se o to vůbec nezajímala, ale nemyslím si, že se pasou na dost velikých loukách a dostává se jich dostatečná péče. To bych byla docela naivní člověk. Ani neplánuju být jejich obráncem, takže ani nevím proč to řeším, jen je mi jich líto. Přece jen prožívali by jsme to úplně stejně. Možná řasem se o to budu více zajímat, zatím nemám moc informací a ani zatím nemám důvod je vyhledávat. Je to jen taková menší předehra.

PRACOVNÍ PODMÍNKY A NESMYSLY - To už se netýká nějak Vás zákazníků, ale spíš těm co už tam pracovali nebo ještě pracují. U nás v Německu je nejmenší výdělek za hodinu 8,51 ( což je cca 215 kč ) což je na český poměry docela dost, ale v Německu se s výplatou nevyžiješ. Teda alespoň já ne, jsem dost náročná. Vemte si, že děláte třeba třikrát denně 8 hodin a zbytek týdne 6 hodin ( a když děláte pod míň jak pod právě těch 6 hodin, nemáte ani pauzu ) vyděláš měsíčně 850 eur, 450 eur máš nájem i s elektřinou, pokud jste si vzali mobil na splátky jako já je to dalších 40 eur, já kouřím což mi dělá 7 eur za krabičku ( občas i 5 eur ) a na jídlo ti zbyte cca 200, potřebuješ třeba něco novýho na sebe a nějaký ty píčovinky. Pokud bys žila sama, hladověla by si a nemyslím hladovět doslova, ale spíš přežívala jako to dělá většina Čechů. Ale já nepřijela do Německa proto abych přežívala, to jsem mohla rovnou zůstat v čechách. Jo já vím, že je to můj problém a že už to nepropadá k Mc Donaldu, ale za ty podmínky za který seš každej den unavená a z celýho dne nic nemáš je myslím už moc. Okej jako brigádu by to bral každý, ale jako práci do konce života už JÁ ne. Mohla bych přestat kouřit a kupovat píčovinky, ale bohužel, na to ještě není ten správný čas.
Jak už jsem nahoře napsala, právo na pauzu máš, až když děláš 6 a půl hodin, což je už fakt moc. Na záchod se musíš ptát a napít se můžeš až když nejsou lidi a ještě k tomu se musíš schovávat aby tě nikdo neviděl a právě tenhle typ prací tě pomalu za řiva užírá. Jinak já to brala trochu s nadhledem, jen jsem to chtěla zkusit. Takže to beru spíš tak, že jsem si stanovala životní bod kam nehci zajít.

PERSONÁL - Co se týká personálu, to už si hold nevybereš, kdybych mohla třištvrtě by letělo hned. Jsou tam jakoby dvě ''třídy'' OBYČEJNÝ PRACOVNÍK a MANAGER, pokud patříš právě mezi ty ''obyčejný'' musíš poslouchat a na vše se ptát právě managera, což je v německu fakt k dost k smíchu, když ani jeden neumí pořádně německy a všichni jsou to cizinci. Vlastně, já tam ještě nenarazila na žádnou němku nebo němce. Což si nemylsím, že je nějaký velký problém, právě že naopak, obadva se navzájem uříte německy. Jsou tam dost vyjímky co se týká hodných lidí těch je tam docela dost, teda pokud nenarazíte na někoho z asie. Měli jsme tam jendoho magaera budu mu třeba říkat Nyguen ( :-DDD ). Ten byl fakt k smíchu ikdyž věci bral dost vážně. Je neuvěčitelný co stres udělá s mozkem člověka. No abych to nějak nerozebírala, byl to pošuk co uměl jen řvát a za nic nepoděkoval. Když jsem nastoupila svůj druhý den do práce ( pracovala jsem na pozici prodavačka ) a ještě jsem pořádně neuměla s kasou a se systémem, začal na mě řvát, že od tý doby co tu jsem ( dva dny ) nic neumim a že jsem se ještě nic nenaučila. Vždycky jsem mu začala německy potichu nadávat a to byl třeba jen metr ode mně, proč ne, vždyť jedinej kdo mě mohl rozumět byl polák, kterej tam vlastně v tu dobu ani nebyl. Prostě jsem nad nim mávla rukou a nechala to bejt. I takový situace tě někde někdy čekaj a to nemusíš pracovat ani v mekáči. Bohužel jsem němela bezvadnej personál a nemíním se dál s někým setkávat. Prostě takový problémy má v práci každej.

NASRANÝ ZÁKAZNÍCI - Když děláte na kase potkáváte docela dost různých typů zákazníků. Takový ti nedočkavci, kravaťáci, nasraní, uspěchaný, spocený, smradlavý, tlustý.. prostě mohla bych pokračovat do nekonečna. Jde o to, že je to fastfood a lidé očekávají jídlo za minutu na tácech. Ne bohužel to tak není, dokud nebudou za pultem a v kuhyni jen roboti. Přece jen jsme lidi a někteří což je dost smutný nechápou, že rychlejší než se snažíme být neumíme. Prostě buďte schovívaví a prostě si počkejte, pokud nejde jen o cheesburger do ruky. Dost mě teda vytáčelo, že lidi dokážou být až tak hnusný. Nestalo se to teda mě, ale mí kolegini která chudinka byla právě uprostřed toho všeho dění. Chlápek si objednal snad ai pět meníček ( jó to zrovna byli kupóny ) a asi si myslel že luskne prstem a najednou se mu to všechno zjeví před ksichtem, ale to se bohužel nestalo. Jelikož jsem na kase nikoho neměla, šla jsme jí pomoct a šla jsem natočit pití do kelímku, musíme do všeho pití co uděláme dát led, pokud si zákazník neřekne že chce bez ledu. On nic takovýho nechtěl, dost pečlivě jsem ho poslouchala. Položím kelímky s pitím na tác a začne tak hlasitě řvát, že chtěl bez ledu. Bohužel máme ve smlouvě udržet pořád smích na obličeji a nedělat scénky. Jenomže já prostě nejsem takovej ten typ, co si bude srát na hlavu, tak jsem mu hezky vysvětlila, že nic takového nechtěl. Eh, ztichnul. Možná jen zkoušel dostat něco zadarmo. Pak se vrátil na kasu ještě snad šestkrát, protože burger který si on objednal není on, salát je až moc zelenej nebo cola chutná jako sprite, já fakt nechápu.. Co lidi občas dokážou udělat za scény. Občas mi to příjde jako fakt směšný.
Nechci Vám dávat do hlavy aby jste přestali jíst v mekáči, ani já sama nevím jaký to je v čechách, ale nemyslím si že to bude nějak jiný. Prostě se tý práci vyvarujte, já si zažila za ten měsíc svoje. Ale je to jen čistě můj názor, dělej si co chceš, ale já půjdu do mekáče možná tak jen pro colu s ledem.